Info dan projekta Učimo zajedno 4

U utorak 24. travnja 2018. godine u našoj je Školi obilježen INFO dan u sklopu projekta Učimo zajedno 4.

Učimo zajedno 4 je projekt kojim su učenicima s poteškoćama osigurani pomoćnici u nastavi u osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama Osječko-baranjske županije. Uz potporu europskih fondova naša županija i škole zajednički rade na socijalnoj uključenosti djece kroz inkluzivno obrazovanje. U našoj je školi jedna pomoćnica u nastavi koja radi po ovom modelu i u sklopu projekta. INFO dan je obilježen predstavljanjem toga projekta. Predstavljanje je bilo organizirano za roditelje djece s poteškoćama, ostale pomoćnike u nastavi koji rade preko udruga i sl. i za zainteresirane građane. Skup je otvorila defektologinja Ivanka Merčinac koja je pozdravila sve prisutne i najavila temu druženja. U nastavku je pedagoginja Škole Valentina Dubrović predstavila projekt. Nakon predstavljanja projekta kratkim programom su nam se predstavili bivši učenik naše škole i sadašnji učenik. Umjesto zaključka defektologinja Ivanka Merčinac iznijela je primjer dobre prakse pri čemu je poseban naglasak stavila na važnost podrške okoline osobama s teškoćama u razvoju i neprocjenjivu važnost pomoćnika u nastavi. INFO dan završio je neformalnim druženjem i razmjenom iskustava i ideja.