Međunarodna priznanja našim mladim fotografkinjama

Međunarodna izložba dječjeg likovnog stvaralaštva održava se u češkom selu Lidicama svake godine od 1972. u sjećanje na djecu iz Lidica koju su njemački nacisti ubili 1942. godine. Natječaj se svake godine priređuje na posebnu temu u kojoj se mladi autori do 16 godina izražavaju u različitim tehnikama. Naša Škola na izložbama sudjeluje od 2003. godine uglavnom s fotografijom (zajedno s Fotoklubom Valpovo, Zajednicom tehničke kulture Valpovo – Belišće, CTK-om Valpovo – Belišće i OŠ I. Kukuljevića Belišće). Ove su godine mladi fotografirali na temu Krajolik, a krajem siječnja na natječaj su poslane po dvije fotografije svakog autora.

Od čak 22 216 radova mladih iz 78 zemalja svijeta i 533 rada iz Hrvatske na 48. Međunarodnoj izložbi dječjeg likovnog stvaralaštva Lidice 2020. u Zajednicu tehničke kulture Valpovo – Belišće stižu tri međunarodna priznanja za fotografiju od kojih su dva osvojile naše učenice: Lucija Topalović (12 godina) za svoj je rad nagrađena medaljom Ruža Lidica, a Lea Škorvaga (13 godina) Diplomom. Čestitamo mladim fotografkinjama naše Škole i njihovim mentorima Goranu Kupčeriću i Draganu Francuzu na ovom iznimnom uspjehu te im želimo još puno ovakvih priznanja!

Međunarodna priznanja našim mladim fotografkinjama
LUCIJA TOPALOVIĆ, 12 godina, medalja Ruža Lidica (OŠ M. P. Katančića, Valpovo)
Međunarodna priznanja našim mladim fotografkinjama
LEA ŠKORVAGA, 13 godina, Diploma (Fotoklub Valpovo)
Međunarodna priznanja našim mladim fotografkinjama
LEA ŠKORVAGA, 13 godina, Diploma (Fotoklub Valpovo)