Info dan projekta „Učimo zajedno 4“

U petak 28. svibnja 2021. godine u našoj je Školi obilježen INFO dan u sklopu projekta Osječko-baranjske županije naziva „Učimo zajedno 4“.

„Učimo zajedno 4“ je projekt koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda kojim su učenicima s teškoćama u razvoju osigurani pomoćnici u nastavi i stručni komunikacijski posrednici u osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama Osječko-baranjske županije. Uz novčanu potporu iz Europskog socijalnog fonda (ESF) naša županija i škole zajednički rade na socijalnoj uključenosti djece s teškoćama u razvoju kroz inkluzivno obrazovanje. U našoj školi ove školske godine radi jedna pomoćnica u nastavi koja je zaposlena preko projekta „Učimo zajedno 4“. INFO dan je obilježen predstavljanjem toga projekta na sjednici Učiteljskog vijeća koja se ove školske godine zbog epidemioloških mjera održala online putem Zoom aplikacije. Projekt je članovima Učiteljskog vijeća predstavila edukacijska rehabilitatorica Tajana Zlatarić, a nakon toga uslijedila je neformalna razmjena iskustava i primjera dobre prakse pri čemu je poseban naglasak stavljen na važnost podrške okoline osobama s teškoćama u razvoju i neprocjenjivu važnost pomoćnika u nastavi.

Info dan projekta „Učimo zajedno 4“