Večer matematike u našoj školi

5. prosinca 2013. u osnovnoj školi Matije Petra Katančića održan je skup interaktivnih radionica pod nazivom “Večer matematike”. Cilj nam je bio okupiti učenike izvan nastave i potaknuti ih na izgradnju pozitivnog stava prema matematici, popularizirati ovaj predmet i zainteresirati ih za daljnje obrazovanje na ovom znanstvenom području. Skupu se odazvalo više od stotinjak naših učenika svih uzrasta, a većina mališana povela je i nekog od roditelja na igru.

Voditelji su u programu pripremili tridesetak matematičkih igara koje je predložilo Hrvatsko matematičko društvo kao glavni organizator ovog događaja. Vrijeme radionice bilo je predviđeno u kasno popodnevnim satima 18:00 – 19:00 h, no mališanima su se matematičke mozgalice toliko svidjele da su u velikom broju željeli ostati i nakon 19:30 h. Vrlo smo zadovoljni uspjehom ovog događaja i ponosni što se naša škola u u organizaciju Večeri matematike uključila već prve godine.

Večer matematike u našoj školi