Božićna čarolija

U četvrtak 21.prosinca 2017.godine održana je priredba Osnovne škole Matije Petra Katančića Valpovo prigodom božićnih i novogodišnjih blagdana.

Mjesto događanja priredbe pod nazivom “Božićna čarolija” i ove su godine bile prostorije Kulturnoga centra “Matija Petar Katančić”.

Ravnatelj Osnovne škole Matije Petra Katančića Valpovo, Dalibor Košutić, svim je nazočnima izrazio dobrodošlicu, zahvalio učenicima i učiteljima na trudu i kreativnosti te zaželio sretne božićne i novogodišnje blagdane.

Zamjenica gradonačelnika grada Valpova, Ana Brajnović, pozdravljajući okupljene zahvalila se svima koji su vizije svoje kreativnosti pretočili u priredbu pod nazivom “Božićna čarolija”. Uz pregršt dobrih želja, zamjenica gradonačelnika Valpova, Ana Brajnović, donijela nam je i jedan poseban dar. Naime, naša škola već nekoliko godina sudjeluje u natječaju “Moja prva knjiga” koji organizira Udruga “KAlibra”. Tijekom Dječjega tjedna prilikom posjeta gradonačelniku grada Valpova, Matku Šutalu, učenici koji su sudjelovali na natječaju izrazili su želju za tiskanjem najkreativnijih slikovnica. Prijedlog je prihvaćen, a čast postati autorica najkreativnije slikovnice pripala je Gei Antunović.

Na božićnoj priredbi zamjenica gradonačelnika Valpova, Ana Brajnović, uručila je učenici Gei Antunović i njezinoj mentorici, učiteljici Korneliji Berečić, nekoliko tiskanih primjeraka ove kreativne slikovnice.

Primjerci slikovnica krasit će školsku knjižnicu, ali i knjižnice područnih škola.

Posjetio nas je i zamjenik župana Osječko-baranjske županije, Goran Ivanović-Lac, te se prigodnim riječima pridružio dobrim željama Ravnatelja i zamjenice gradonačelnika grada Valpova.

“Božićna čarolija” započela je predivnom glazbenom uvertirom zbora Osnovne škole Matije Petra Katančića Valpovo, nastavila se prigodnim recitacijama izvrsnih učenika 1.a, 1.b i 2.b. Učenice Glazbene škole Leona Ivanković i Mia Jelkić na glasoviru su izvele skladbu S. Rahmanjinova “Talijanska polka” . Najmlađe polaznice Plesnoga odjela pri Glazbenoj školi pokretom i glazbom prizvale su pahuljice i ukrasile pozornicu.

Dramska skupina naše škole u artističko-poetskom igrokazu “Crta” oduševila nas je, pozvala i povela na jedno neobično putovanje.

Tamburaški orkestar Glazbene škole, zbor Osnovne škole Matije Petra Katančića Valpovo i Dječji župni zbor “Mirjam” i ove su godine uspješno spojili suvremene i tradicionalne božićne pjesme.

Kroz Božićnu čaroliju ispunjenu riječima, glazbom, plesnim pokretima i glumom vodili su nas sjajni voditelji, Sara Jovinac ( 6.a ) i Filip Pepić ( 8.a ).

U pripremi malih velikih glumaca i glazbenika sudjelovali su sljedeći učitelji: Jadranka Ivić ( 1.a ), Vanja Bošnjak ( 1.b ), Mario Perošević ( 2.b ), Maja Huis ( zbor Osnovne škole M. P. Katančića Valpovo ), Ivana Kuna i Sanja Slivar ( Dramska skupina ), Vesna Rezo ( Glazbena škola ), Nikola Livančić ( Plesni odjel pri Glazbenoj školi), Hrvoje Nemec ( Tamburaški orkestar ) i sestra Danijela Škoro ( Dječji župni zbor “Mirjam” ).

Nevidljivi tim koji je pazio da minute Božićne čarolije postanu stvarnost čine učiteljice Mirta, Ana, Jadranka Špiranović, Verica Jezdić i Marija Nenadić.

Mirta Mihaljević