27. obljetnica akcije hrvatskih branitelja u Baranji

U srijedu, 3. travnja 2019. godine obilježena je 27. obljetnica akcije hrvatskih branitelja u Baranji. Naši učenici aktivno su sudjelovali u obilježavanju obljetnice. Učenici trećih i četvrtih razreda sudjelovali su u Memorijalnoj utrci „Život za život” koja se trčala od belišćanskog bazena do centra Belišća, a učenici od 5. do 8. razreda trčali su rutu od spomenika 107. brigade HV-a do centra Belišća. Pratitelji ovih 150 učenika bili su kolege Marko Skelac i Ivan Brezić. Po dvoje učenika iz svih razreda predmetne nastave, ukupno njih 30, sudjelovalo je u svečanom mimohodu do spomenika poginulim braniteljima u Baranji, a njih su pratili kolege Mario Perošević i Josip Bagarić .

Nakon istrčane utrke i svečanog mimohoda te osvježenja na cilju učenici su bili vraćeni autobusom u Valpovo.

Na ovaj je način 180 naših učenika odalo počast poginulim braniteljima koji su za slobodu domovine dali ono najveće što su imali-svoj život!