Radni ponedjeljak (23. prosinca 2019.)

Kao što znate, u ponedjeljak, 23. prosinca 2019. odradili smo prvi dan nadoknade nastave koja je posljedica štrajka. Toga smo dana učinili  nešto još važnije – darivali smo trinaest obitelji naših učenika slabijeg imovinskog stanja poklon paketima. Priča je počela na našem Katančićevu jesenskom sajmu (zahvala svima koji na prekrasan način sudjeluju u njemu) kada smo odlučili prihod iskoristiti za one kojima je to najpotrebnije.

Radni ponedjeljak (23. prosinca 2019.)

Dio sredstava uplatili smo u projekt Škole za Afriku, dok smo veći dio iskoristili za ovu našu akciju. Dobar glas naše ideje proširio se našim malim gradićem pa su se akciji priključili, osim nas zaposlenika Škole, i naši učenici iz Dječjeg gradskog vijeća, Udruga MI, Crveni križ Valpovo i DND Grada Valpova te smo vrijednost paketa uspjeli podići na otprilike tisuću kuna. Roditelji naših učenika, koje smo od srca darivali, znaju da nisu sami u teškoćama iako će im ovaj paket tek malo uljepšati Božić – što nam je i bio cilj. Prodajom narukvica za akciju Caritasa prikupili smo 2402 kune te smo taj iznos uplatili na račun Caritasa. Zahvaljujući sudjelovanju u ovim akcijama, vjerujem da su učenici i djelatnici naše Škole istinski spremni dočekati i doživjeti Božić u pravom smislu riječi. Hvala svima i, još jednom, SRETAN BOŽIĆ!!!

Ravnatelj
Dalibor Košutić