Info dan projekta Učimo zajedno 4

U četvrtak 27. veljače 2020. godine u našoj je Školi obilježen INFO dan u sklopu projekta Učimo zajedno 4.

„Učimo zajedno 4“ je EU projekt kojim su učenicima s teškoćama u razvoju osigurani pomoćnici u nastavi i stručni komunikacijski posrednici u osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama Osječko-baranjske županije. Uz novčanu potporu iz Europskog socijalnog fonda (ESF) naša županija i škole zajednički rade na socijalnoj uključenosti djece s teškoćama u razvoju kroz inkluzivno obrazovanje. U našoj školi ove školske godine radi jedna pomoćnica u nastavi koja je zaposlena preko projekta „Učimo zajedno 4“. INFO dan je obilježen predstavljanjem toga projekta na Vijeću roditelja. Projekt je roditeljima predstavila edukacijska rehabilitatorica Tajana Zlatarić, a nakon toga uslijedila je neformalna razmjena iskustava i primjera dobre prakse gdje su se priliku imali priključiti i ostali učitelji pri čemu je poseban naglasak stavljen na važnost podrške okoline osobama s teškoćama u razvoju i neprocjenjivu važnost pomoćnika u nastavi.