Biciklijada za udrugu Zvono

U nedjelju, 24. svibnja održana je humanitarna biciklijada “Biciklima za belišćanska Zvona” u organizaciji Lions kluba Kuna i udruge za rekreativni biciklizam Kotrljaneri, u sklopu koje su na usputnim stanicama podijeljeni bicikli, a belišćanskoj udruzi Zvono uručena je prilagođena staza za hodanje kojom će se služiti članovi udruge. U Valpovu je jedan od bicikala darovan Ivanu Petroviću, bivšem učeniku naše škole, sada srednjoškolcu.

Sama biciklijada ukupne dužine puta od 75 kilometara krenula je s trga Ante Starčevića u Osijeku, te je preko Čepina, Bizovca, Ladimirevaca i Valpova posjetila udrugu Zvono u Belišću. Nakon predaje poklona za udrugu i ručka, sudionici su nastavili put prema Petrijevcima i Osijeku.

Učitelji i stručni suradnici naše škole podržali su ovu humanitarnu akciju sudjelovanjem u biciklijadi, te podjelom voća i vode tijekom stanke na trgu u Valpovu.

(Foto: Jasmina Cvenić-Jovinac, Milomir Jovinac, Zlatko Pavošević, Ivan Biuklija)