„Školski medni dan“ u našoj školi

Ministarstvo poljoprivrede 7. prosinca 2018. na dan Sv. Ambrozija – zaštitnika pčela i pčelara – započelo je Program školskog mednog dana i promociju meda hrvatskih pčelinjaka u osnovnim školama. Cilj Programa je potaknuti i educirati djecu i njihove roditelje o važnosti konzumiranja meda. Program se provodio u prvim razredima naše škole, a iskoristila se prilika da se, osim važnosti meda, djeci od rane dobi podigne svijest o potrebi konzumacije lokalnih poljoprivrednih proizvoda. Djeci se želi ukazati na ulogu i značaj pčelarstva u cjelokupnoj poljoprivrednoj proizvodnji, posebice zbog održavanja ekološke ravnoteže i biološke raznolikosti. Med je zapakiran i  podijeljen svim učenicima, sukladno posebnim pravilima Hrvatskog pčelarskog saveza u „nacionalnu staklenku za med“ volumena 370 mL.